Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nová Toyota Prius se více zaměří na luxus

News

10.06.2013

Čtvrtá generace nejslavnějšího hybridu je na cestě. Toyota zůstane u klínovitého designu, nicméně se více zaměří na interiér, který by měl být luxusnější.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Budoucnost patří hybridním automobilům. Zatím si to asi ještě tolik neuvědomujeme, ale je to tak. Jedním z největších průkopníků tohoto řešení je japonská Toyota, která se svým modelem Prius způsobila malou revoluci. Začátky byly sice krušné, nicméně stoupající ceny ropy a modní „zelená“ vlna dokázaly udělat z na první pohled ekologických hybridů prodejní hit. Nejoblíbenějším automobilem v tomto segmentu je bezpochyby Toyota Prius, která brzy přivítá svou čtvrtou generaci.

Navzdory dřívějším zprávám si i nové vydání nejprodávanějšího hybridu zachová svůj typický klínovitý tvar. Nejzásadnější změnou má být pak interiér, za který byla Toyota mnohokrát kritizována. Z vlastních zkušeností můžeme říci, že u vozu s cenou začínající okolo 600 000 Kč bychol čekali lepší materiály i egonomii. Příští vydání Priusu se tak kabinou inspiruje u technicky spřízněného Lexusu CT 200h. Očekávat tedy můžeme kvalitnější plasty a lepší zpracování. I celkový design bude přívětivější, digitální displej umístěný na palubní desce tak bude velmi pravděpodobně minulostí.

Technika podle všeho zůstane stejná jako v aktuálním Priusu. Pohon tedy obstará kombinace atmosférického zážehového čtyřválce o objemu 1,8 litru a elektromotoru o společném výkonu přes 100 kW/136 koní. Změnou projdou především akumulátory, stáre nikl-metal hydridové baterie budou nahrazeny efektivnějšími lithium-iontovými, které najdeme v Priusu plug-in hybrid.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: