Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

VIDEO: Range Rover Sport pokořil Pikes Peak v rekordním čase

News

10.06.2013

Nový Range Rover Sport stanovil na slavném Pikes Peak nový rekord mezi sériově vyráběnými SUV.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Land Rover se díky přechodu k indické společnosti Tata Motors nadechuje ke světlým zítřkům. Úšpěšnou dráhu nastartovalo stylové SUV Evoque, který v nedávné době doplnil majestátní Range Rover a také jeho dynamičtější verze s přídomkem Sport. Ten ve své druhé generaci již nevychází z menšího Discovery, dostal totiž hliníkový základ z většího Range Roveru. Díky tomu můžeme očekávat mnohem nižší hmotnost a tudíž i lepší jízdní vlastnosti.

V rámci propagace si Range Rover Sport vyzkoušel také trať vedoucí na legendární horu Pikes Peak. Trať dlouhou 20 kilometrů zvládl nový Sport za 12:35:61 s průměrnou rychlostí 95,23 km/h, přičemž musel zvládnout 156 zatáček a převýšení  1340 metrů (start byl ve výšce 2860 metrů nad mořem, cíl ve 4300 metrů nad mořem). Land Rover samozřejmě použil model s kompresorem přeplňovaným osmiválcem o objemu 5,0 litru, který je v tomto voze naladěn na 375 kW/510 koní. Tento motor najdeme také v sesterských Jaguarech, kde pohání celou modelovou nabídku, a to včetně ostrých XFR-S a XKR-S s výkonem 408 kW/555 koní. Spekuluje se, že takto naladěný osmiválec by mohla dostat i „ostrá“ verze Range Roveru Sport.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: