Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nová Toyota Corolla je zde

News

09.06.2013

Toyota představila novou generaci jednoho z nejprodávanějších vozů světa. Corolla se představí také v Evropě, její design se bude však o něco lišit.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Corolla, jedno z nejslavnějších jmen v automobilové historii. Tento japonský vůz patří k vůbec nejprodávanějším autům na světě. Ještě před několika lety jsme na toto jméno byli zvyklí i my, jenže Toyota udělal nevídaný krok a na vybraných trzích přišla s novým jménem Auris, název Corolla pak sloužil především pro vůz s karoserií sedan. Stejný postup zvolila Toyota i nyní, když se Auris u evropských zákazníků již zabydlel. Klasický pětidveřový hatchback doplnilo i kombi Sports Tourer, sedan bude tedy třetí verzí.

O evropské verzi zatím nemáme moc informací, budeme tedy vycházet z toho, co nabídne poněkud odlišná Corolla určená pro americký trh. K dispozici bude atmosférický zážehový čtyřválec o objemu 1,8 litru, který disponuje výkonem 98 kW/133 koní. V Evropě budou jistě v nabídce i vznětové motory, které by měly tvořit podstatnou část prodejů. Corolla bude standardně vybavena šestistupňovým manuálem, k dispozici bude ale také bezestupňová převodovka CVT. Ve výbavě nebude chybět například technologie Bluetooth, 8 airbagů, multimediální systém všetně navigace, kožené čalounění nebo bezklíčkové startování.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: