Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nissan Terrano bude vlastně Dacia Duster

News

09.06.2013

Dacia Duster je nyní nabízena nejen pod značkou rumunské automobilky, ale i pod mateřským Renaultem. Do třetice se přidá také partnerský Nissan, který u své verze použije slavné jméno Terrano.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Dacii, patřící pod Renault, se po obnovení značky nebývalé daří. Jedním z nejpopulárnějších modelů je jednoduché SUV Duster, které patří k nejlevnějším čtyřkolkám na našem trhu. Kromě Dacie nabízí tento model na vybraných trzích také Renault, který si může díky své lepší pověsti nastavit vyšší cenu. Kromě těchto dvou automobilek chystá svého Dustera také Nissan, který patří do společné aliance s Renaultem. Japonská značka hodlá v tomto případě použít slavné jméno Terrano, které dříve patřilo k zakladatelům kategorie SUV.

Přebrandovaný Nissan Terrano bude velmi pravděpodobně dražší než Dacia, ostatně podobný dodatek obsahuje i smlouva uzavřená mezi Renaultem a Nissanem, podle které musí být podobný model dražší než dárcovské auto. Změny provede Nissan především na exteriéru, který bude více připomínat vozy této značky, interiér však kromě nového loga několika drobných změn zůstane stejný. Společně s Nissanem Terrano přijde podle všeho také facelift modelu Duster, který by se měl představit na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: