Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Renault potvrdil, že nový Espace bude crossover

News

05.06.2013

Nástupce kdysi populárního MPV s názvem Espace je prakticky za rohem. Renault potvrdil, že se bude jednat o crossover.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Renault Espace kdysi prakticky vytvořil kategorii vozů MPV. V současnosti najdeme na trhu jeho čtvrtou generaci, která se vyrábí již od roku 2003. Nástupce je prakticky za rohem, premiéra konceptu by měla proběhnout na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu, samotný vůz se pak odhalí příští březen v Ženevě. Podle šéfa designu Laurense van den Ackera bude nový Espace kombinací minivanu a crossoveru. Očekávat tak můžeme pěti až sedmimístnou karoserii, která však bude disponovat vyšší světlou výškou. Toto řešení je logické, zatímco segment vozů MPV trvale klesá, crossovery a SUV jsou jednou z mála kategorií, které si udržují slušný růst i v dnešní ekonomicky problematické době.

Novinka vyjede na modulární platformě CFM1, kterou Renault vyvinul se svým partnerem Nissanem. Kromě nového Espace představí Renault také čtvrtá generace modelu střední třídy Laguna. Ta současná doplácela na špatnou pověst druhé generace, která byla ve verzi před faceliftem pověstná svou problémovou elektronikou. Kvůli uvedení výroby těchto dvou vozů investuje francouzská automobilka 420 milionů eur (10,86 miliard korun) do továrny Douai v severní Francii.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: