Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Alpine půjde ve stopách Porsche

News

05.06.2013

Znovuzrozená značka Alpine hodlá v budoucnu nabídnout hned několik modelů. Vzorem má být Porsche.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Alpine pocházející z Francie produkovala v minulosti především slavný model A110, který se stal populárním i díky svému působení v mistrovství světa rally. Renault před několika lety avizoval, že slavné jméno znovu oživí, prvním produktem nové éry má být kompaktní sportovní vůz s pohonem zadních kol a motorem umístěným uprostřed. Na pomoc si Francouzi vzali své kolegy z Caterhamu, kteří jim tento vůz pomohou vyvinout. Ve výsledku tak vzniknou dva takřka identické vozy, které se ale budou lišit především designem.

Renault má ale se značkou Alpine větší plány, než se myslelo. Šéf designu Laurens van dec Acker totiž prozradil, že vedení by z Alpine rádo udělalo druhé Porsche. Podle van den Ackera je nejdříve ale nutné vytvořit svou vlastní 911, tedy klíčový model celé nabídky, ke kterému by se později přidaly další vozy. Vše ale bude záviset na úspěchu prvního novodobého Alpine, které se představí v roce 2016. Podle prvních zpráv by měl tento vůz pohánět přeplňovaný čtyřválec o objemu 2,0 litru s výkonem přibližně 209 kW/284 koní, o přenos výkonu na zadní kola se postará buď šestistupňový manuál nebo dvouspojkový automat EDC se stejným počtem stupňů.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: