Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nejrychlejší Škoda Octavia RS je tu!

News

05.06.2013

Škoda uvolnila první snímky a informace o nové Octavii RS. K dispozici bude jak liftback, tak kombi. V nabídce bude kromě motoru 2.0 TSI také turbodiesel 2.0 TDI.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Oficiální premiéra nejrychlejší Octavie třetí generace proběhne  10. července na známém Festivalu rychlosti v Goodwoodu, nicméně již teď mámek dispozici první snímky a informace o této nejrychlejší sériové Škodě v historii. Škoda nabídne Octavii RS s oběma typy karoserie, očekávat tak můžeme liftback i velmi oblíbené kombi. Stejně jako u předchozí generace budou v nabídce dva motory. Zážehový čtyřválec 2.0 TSI o výkonu 162 kW/220 koní známý z Golfu GTI 7. generace doplní turbodiesel 2.0 TDI s výkonem 135 kW/184 koní, který pro změnu najdeme v novém Golfu GTD.

Podle prohlášení automobilky se jedná o nejrychlejší sériovou Octavii v historii, což verze s motorem 2.0 TSI jasně dokazuje. Zrychlení z 0 na 100 km/h ji totiž zabere 6,8 sekund a rozjede se až na 248 km/h.  Verze s motorem 2.0 TDI zvládne akceleraci z klidu na 100 km/h za 8,1 sekund a ručička tachometru se zastaví až na 232 km/h. V nabídce bude opět možnost volby šestistupňové manuální převodovky nebo dvouspojkového automatu DSG o stejném počtu stupňů. Na přední nápravě najdeme elektronickou uzávěrku diferenciálu XDS.

Škoda Octavia RS se bude od běžných modelů lišit po designové stránce jinými předními a zadními nárazníky, sportovními prahy, v případě liftbacku také decentním křídlem. K dispozici budou různá kola o velikostech 17 palců až 19 palců. V interiéru pak najdeme především sportovní sedadla a sportovní volant s nápisy RS, pedály z nerezové oceli nebo nový přístrojový panel. Nové bude i tmavé obložení s emblémy RS.

Oficiální premiéra proběhne 10. července na Festivalu rychlosti v Goodwoodu. prodej v České republice začne již 12. července při příležitosti startu Rally Bohemia.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: