Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Alfa Romeo 4C se ukáže v Goodwoodu

News

04.06.2013

Nová sportovní zadokolka od Alfy se naplno ukáže na nadcházejícím Festivalu rychlosti v Goodwoodu. Konečně ji uvidíme naživo i v pohybu.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Alfa Romeo 4C je po dlouhé době vůz, na který jsme se opravdu těšili. Zábavných zadokolek totiž není nikdy dost, co na tom, že se nebude vyrábět s manuální převodovkou, ale pouze s dvouspojkovým automatem TCT. Po statické premiéře na autosalonu v Ženevě se 4C předvede také dynamicky, na což se moc těšíme. A na světě není moc lepších míst než slavný Festival rychlosti v Goodwoodu. Právě tuto událost si Alfa Romeo vybrala pro dynamickou premiéru modelu 4C. Kromě ní se zde představí také nová Škoda Octavia RS.

Nás ale více zajímá nová Alfa, která dostala pohon zadních kol a motor umístěný uprostřed. Ten má objem 1,75 litru a díky přeplňování turbodmychadlem nabízí 176 kW/240 koní a 350 N.m, díky čemuž zrychlí tento střízlík z 0 na 100 km/h za 4,5 sekund a rozjede se až na 250 km/h.

Jako první se na trh dostane limitovaná edice Launch Edition, která bude čítat 1000 kusů, z toho 400 se jich dostane do Evropy, 500 kusů je pak určeno do USA, kam se Alfa Romeo vrací po několika desítkách let absence na tomto druhém největším světovém trhu.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: