Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Porsche 911 50 Years Edition oslavuje kulatiny

News

04.06.2013

Letos je tomu přesně 50 let od doby, kdy Porsche představilo ikonickou 911. Na oslavu tohoto výročí představila automobilka limitovanou edici 50 Years Edition.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Porsche 911 patří mezi nejikoničtější automobily historie. Svou koncepcí „vše vzadu“ se navíc vymyká drtivé většině konkurentů. Během těch pěti desítek let si získala srdce milionů fanoušků, kteří jí mnohdy považují za nejlepší auto na světě. A není se co divit. Zvlášť novodobé generace (996, 997 a 991) patří mezi ty automobily, se kterými můžete jezdit každý den do práce a o víkendu si zajezdit na okruhu. Je pravda, že pravověrní fanoušci nové generace berou kvůli vodou chlazeným motorům nelibě, nicméně stále se jedná o skvělý vůz.

Současná generace s označením 991 je tím modelem, který oslavuje 50. výročí písmen 911. Porsche v rámci této události odhalilo limitovanou edici s názvem 50 Years Edition, která je omzena počtem 1963 kusů (v roce 1963 byla představena první 911). Technicky vychází tento model z klasické Carrery S, kterou pohání plochý šestiválec o objemu 3,8 litru s výkonem 294 kW/400 koní. Oproti ní má však „limitka“ několik specialit. Jednou z nich je například širší karoserie, která vychází z modelu Carrera 4 s pohonem všech kol. Dalšími odlišnostmi je jinak naladěný systém odpružení PASM, natáčecí mlhové světlomety nebo sportovní výfuk.

Porsche 911 50 Years Edition bude k dispozici s oběma typy převodovek. Standardem bude sedmistupňový manuál, se kterým zrychlí Porsche 911 z 0 na 100 km/h za 4,5 sekund. Sedmistupňová dvouspojková převodovka PDK je na stovce o dvě sesetiny sekundy rychlejší. Manuální převodovka zase nabízí vyšší rychlost (300 km/h vs. 298 km/h).

Exteriér se kromě širších zadních boků liší také speciálními 20palcovými koly připomínající slavná kola Fuchs, chromovými doplňky nebo dvěma barevnými odstíny speciálně určenými pro tuto edici. V interiéru najdeme například zelené budíky s bílými ručičkami, nápisy 50 Years Edition nebo unikátním čalouněním odkazující na původní modely z 60. let minulého století. Základní výbava tohoto modelu je skutečně bohatá, počítat můžete například se samosvorným diferenciálem, elektrická sedadla nastavitelná ve 14 směrech, klimatizaci, navigační systém s dotykovou obrazovkou o úhlopříčce 4,6 palce nebo bi-xenonovými světlomety

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: