Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Je toto nová Mazda 3?

News

04.06.2013

Již za několik měsíců se oficiálně představí nová Mazda 3, klíčový model japonské automobilky.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Nová Mazda 3 bude mít oficiální premiéru již během několika příštích měsíců, nicméně bližší detaily nebo podobu vozu prakticky neznáme. Nyní se na internetu objevil snímek, který by měl nový hatchback od Mazdy znázorňovat. Design se nese v jazyku Kodo, podle kterého byla navržena nová „šestka“ nebo SUV CX-5. Právě od CX-5 bude pocházet platforma, na které Mazda 3 vyjede. Mimochodem stejnou platformu dostane i menší Mazda 2, byť značně zkrácenou.

O motorech toho zatím moc nevíme, jisté zůstává jen nasazení atmosférického dvoulitru SkyActiv-G s výkonem 116 kW/156 koní, který se objeví ve verzi pro Spojené státy. Jeho nasazení v Evropě je zatím nejisté, zde budou hrát prim především menší jednotky a vznětové motory SkyActiv-D. Jedním z trumfů nových Mazd je právě technologie SkyActiv, která se nejvíc projevuje u nových motorů. Zážehové jednotky dostaly na poměry benzinových motorů vysokou kompresi, kdežto ty vznětové mají kompresi naopak nižší než konkurence. Kromě toho jsou nové Mazdy také nebývalé lehké, což prospívá nejen nižší spotřebě, ale také jízdním vlastnostem, pro které jsou tyto japonské vozy vyhlášené.

Podle této filozofie bude navržen i nástupce nejprodávanějšího roadsteru světa MX-5. Ta bude vyráběna v Japonsku společně s technicky spřízněnou Alfou Spider. Oba vozy mají mít hmotnost pod 1000 kilogramy a pohon zadních kol, Alfa pak na rozdíl od Mazdy vsadí výhradně na přeplňované motory.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: