Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

MINI: systém ALL4 i pro Cooper Countryman a Paceman

News

04.06.2013

MINI nabídne systém pohonu všech kol ALL4 i pro slabší verze modelů Countryman a Paceman se zážehovou šestnáctistovkou o výkonu 122 koní.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

MINI (velká písmena mají symbolizovat novou éru značky) dnes moc nereflektuje svůj název, jelikož modely této znovuzrozené automobilky moc mini nejsou. Nicméně klasický třídveřový hatchback stále můžeme označit za malé auto. Na opačné straně nabídky stojí SUV Countryman a třídveřový Paceman, které nabízejí kromě větších rozměrů a vyšší světlé výšky také systém pohonu všech kol ALL4, který bude nyní k dispozici také pro verze vybavené zážehovým čtyřválcem o objemu 1,6 litru, který disponuje výkonem 90 kW/122 koní a 190 N.m točivého momentu.

Standardně je k těmto modelům dodávána šestistupňová manuální převodovka, za příplatek je pak k dispozici automatická převodovka o stejném počtu stupňů. MINI Cooper Countyman ALL4 s manuálem zrychlí z 0 na 100 km/h za 11,9 sekund, verze s automatem je o 0,2 sekundy rychlejší. Manuál zase konktruje vyšší maximální rychlostí (184 km/h vs. 182 km/h) a nižší spotřebou (6,9 litru oproti 7,5 litru na 100 km). MINI Cooper Paceman je v těchto disciplínách o něco lepší, zrychlení z 0 na 100 km/h mu zabere 11,8 sekund, respektive 11,6 sekund. Maximální rychlost má pak 185 km/h s manuální převodovkou a 183 km/h s automatem.

Na americkém trhu patří Countryman společně s tradičním třídveřovým hatchbackem k tahounům prodejů, dohromady obstarávají drtivou většinu prodejů. Proto se v budoucnu portfolio značky MINI velmi pravděpodobně zúží, jeden z dvojice Cabrio-Roadster tak pravděpodobně nedostane nástupce. Toho se pak nemusí dočkat ani praktičtější Clubman nebo Coupé.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: