Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Další fotky nové Toyoty Corolly

News

02.06.2013

Již příští týden představí Toyota novou generaci legendární Corolly. Sedan vycházející z konceptu Furia bude dostupný i v Evropě.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Toyota na některých trzích před několika lety opustila jméno Corolla a představila nový Auris. Název, symbolizující jedno z nejprodávanějších aut historie, tak nese v současnosti pouze sedan. A právě tento vůz se již během několika dní představí světu. Nová Corolla bude technicky z aktuálního Aurisu, který se představil také s karoserií kombi, nabídka tak bude díky Corolle zahrnovat prakticky všechny důležité verze.

Oficiální premiéra má proběhnout příští úterý, nicméně již teď máme možnost prohlédnout si několik snímků ukazující detaily nově Corolly. Ta bude designově vycházet z konceptu Furia, který Toyota ukázala v lednu na autosalonu v Detroitu. Právě americký a čínský trh mají být pro novou Corollu klíčové. Vzhled bude na rozdíl od minulých mnohem emotivnější, jelikož právě design byl Toyotám v minulosti dost vyčítán. Technika bude prakticky totožná s Aurisem, tudíž můžeme očekávat atmosférický zážehový čtyřválec o objemu 1,8 litru, o nasazení menšího motoru 1.33 zatím nemáme bližší informace. V Evropě bude největší zájem o vznětové verze, ty bude zastupovat čtyřválec o objemu 2,0 litru. Standardně bude k dispozici šestistupňová manuální převodovka, pro vybrané verze bude v nabídce také bezestupňová převodovka CVT.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: