Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Fiat chystá Pandu SUV

News

02.06.2013

Fiat podle všeho chystá malé SUV postavené na základech chystaného nejmenšího Jeepu.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Italský koncert Fiat zmrazil v důsledky slabého odbytu svých modelů investice do nových modelů, mainstreamové značky tak musejí přežívat hlavně díky letitým vozům, které se ale také moc neprodávají. Nicméně díky spojení s Chryslerem, kterého se Fiat chystá kompletně ovládnout, plynou do Itálie tolik důležité finance. Zdá se, že doba útlumu končí a u Fiatu chystají hned několik novinek. Prakticky všechny důležité premiéry budou z kategorie SUV či crossoverů, kterým se (nejen) v Evropě daří. Po očekávaném 500X se můžeme pravděpodobně těšit na menší crossover vycházející z budoucího nejmenšího Jeepu.

Jak Panda SUV, tak i malý Jeep budou vyjíždět z italské továrny ve městě Melfi již někdy v první polovině příštího roku. Kromě těchto modelů se zde bude vyrábět také již zmiňovaný Fiat 500X a pravděpodobně také další novinka. O novém malém crossoveru zatím nemáme více informací, nicméně je pravděpodobné, že vůz bude nabízen i se systémem pohonu všech kol. Motory budou sázet na přeplňování, kromě čtyřválců se dostane také na dvouválec 0.9 TwinAir, který najdeme například v současném Puntu nebo 500.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: