Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nové Audi A4 nabídne konkurenta pro BMW 3 GT

News

01.06.2013

Nová generace Audi A4 se představí již příští rok. Kromě sedan a kombi plánuje automobilka také konkurenta pro BMW 3 GT s názvem Vario.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Segmentu prémiových vozů střední v současné době kraluje BMW řady 3 s kódovým označením F30. To se však má v příštím roce změnit, teda alespoň Audi by bylo rádo. Na trh se totiž dostane nová generace modelu A4, která využije koncernovou modulární platformu MQB, na které jezdí také nová Škoda Octavia. Díky tomu A4 zhubne zhruba 100 kilogramů, což se pozitivně projeví jak na spotřebě, tak i na jízdních výkonech.

Motorová nabídka bude variací na koncernové motory. Ty budou výhradně přeplňované. Zážehové jednotky TFSI budou sahat od 1,4 litru až po 3,0 litru v případě modelu S4. Výkon přeplňovaného šestiválce se má pohybovat okolo 250 kW/340 koní. Nejslabší verze A4 ale nabídne 90 kW/122 koní. Čtrnáctistovka dostane také technologii vypínání poloviny válců, díky níž se má spotřeba snížit zhruba o 0,5 litru. Vrcholem nabídky bude opět model RS4, který však velmi pravděpodobně opustí osmiválec a dostane menší a úspornější šestiválec. Touto cestou se vydá i BMW u modelu M3. Zejména v Evropě však budou hrát prim turbodiesely TDI. Základní vznětový motor bude mít objem 2,0 litru a výkon 110 kW/150 koní, silnější verze pak 135 kW/184 koní. V nabídce bude také šestiválec s výkonem 160 kW/218 koní a 200 kW/272 koní.

Kromě klasických verzí se dočkáme také plug-in hybridu. Ten vsadí na kombinaci čtyřválce 2.0 TFSI a hned dvou elektromotorů, jejichž výkon se má pohybovat okolo 100 kW/136 koní. Každý elektromotor bude mít na starosti jednu nápravu, bude se tak jednat o čtyřkolku. O přenos výkonu na všechny čtyři kola se bude starat osmistupňový automat.

V roce 2016 se vedle sedanu a kombi představí jakýsi hybrid s názvem Vario, jež bude vycházet z modelu s prodlouženým rozvorem, který Audi nabídne speciálně pro čínský trh. Bude se jednat o přímého konkurenta pro BMW 3 GT.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: