Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Jména Gordini a Williams se vrátí ke sportovním kořenům

News

31.05.2013

Podle provozního ředitele Renaultu Carlose Tavarese skýtá nabídka sportovních modelů prostor pro více ultimativní modely. Jméno Gordini se tak pravděpodobně vrátí ke svým sportovním kořenům.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Nová generace Renaultu Clio R.S. opustila linii nekompromisně zaměřených vozů a nabídla přívětšivější tvář. Místo atmosférické dvoulitru pohání ostré Clio přeplňovaná šestnáctistovka. O přenos výkonu se pak nestará manuální převodovka, ale dvouspojkový automat EDC. I celkové nastavenní vozu již není tak ultimativní jako u předchůdce, z Clia R.S. se tak stal automobil, který pobaví, ale také vás každý den odveze do práce nebo na dovolenou. Díky tomu se v nabídce Renaultu vytvořilo místo pro sportovněji zaměřené modely. To ostatně potvrdil i Carlos Tavares, provozní ředitel Renaultu, podle jehož pokynu se má jméno Gordini použít buď u okruhově zaměřeného Renaultu nebo rally verze od RenaultSportu.

To nám dává jistou naději, že v budoucnu přijdou na trh Renaulty, které vynahradí části fanoušků zklamání z jistého vyměknutí současného Clia R.S. Kromě Clia se v budoucnu dočkáme také výkonného Twinga nebo nového Méganu. Tavares také potvrdil, že Renault se nebrání návratu slavného jména Williams, které neslo první Clio z 90.let minulého století. A právě tento model ve své čtvrté generaci se jako Williams vrátí pravděpodbně již příští rok. O jeho podobě však zatím nejsou bližší informace.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: