Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

VIDEO: Nové BMW X5 se oficiálně odhaluje

News

30.05.2013

Jedno z nejprodávanějších luxusních SUV dostalo třetí generaci. Na začátku prodeje budou k dispozici tři motory včetně třikrát přeplňovaného turbodieselu o výkonu 381 koní!

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

BMW X5 je jedním z nejoblíbenějších SUV na trhu. I když se první generace nesetkala u ortodoxních fanoušků s pochopením, prodeje překvapily určitě i samotné představitele značky. Ve druhé generaci se kromě X5 představila i dynamičtěji pojatá X6, po které se i přes kontroverzní design jen zaprášilo. Třetí vydání X5 navazuje na své předchůdce, přitom akcentuje současný designový jazyk značky. Novinka bude ze začátku k dispozici se třemi motory. Základ vytvoří oblíbený turbodiesel o objemu 3,0 litru, který disponuje výkonem 190 kW/258 koní a točivým momentem 560 N.m. BMW X5 zrychlí s tímto motorem z 0 na 100 km/h za 6,9 sekund a dosáhne maximální rychlosti 230 km/h. To vše při kombinované spotřebě 6,2 litru na 100 km. Právě tato pohonná jednotka bude v Evropě nejprodávanější.

Vznětový vrchol pak bued opět tvořit třikrát přeplňovaný šestiválcový turbodiesel o objemu 3,0 litru, který dává masivních 280 kW/381 koní a především740 N.m. Zrychlení z klidu na 100 km/h zabere X5 s tímto motorem jenom 5,3 sekund. I přes vysoký výkon spotřebuje X5 s tímto motorem pouze 6,7 litru nafty. V nabídce bude také zážehový motor, a to rovnou osmiválec 4.4 přeplňovaný dvěma turby. Díky modernizaci disponuje tento motor výkonem 330 kW/450 koní a 650 N.m. Údaj o akceleraci pak vypadá skoro jako z říše opravdu sportovních aut, 5 sekund je skvělý výsledek. Maximální rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h. Do příchodu eMkové verze se bude jednat o nejsilnější X5.

Kromě výkonných boduje BMW X5 také jízdními vlastnostmi a nabízeným luxusem. Těčit se můžeme například na příplatkové audiosystémy Harman Kardon a Bang & Olufsen, příplatkovou kůži, nespočet elektronických asistentů, zadní multimediální systém se dvěma obrazovkami. Cestující vzadu si budou moci užívat také příplatkovou čtyřzónovou klimatizaci. Zavazadlový prostorem pojme v základní konfiguraci 650 litrů, po sklopení zadních sedaček dokonce 1870 litrů.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: