Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nové BMW X5 na prvních fotkách

News

29.05.2013

Na internet unikly první snímky nové generace SUV BMW X5. Premiéra proběhne během několika týdnů či měsíců.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

První generace BMW X5 byla podobně kontroverzní jako Porsche Cayenne. Jednalo se o první crossover od BMW, který někteří fanoušci značky nemohli vystát. Nicméně čas ukázal, že v Mnichově i Zuffenhausenu udělali dobře. Tedy spíše skvěle. X5 se dařilo tak dobře, že se k ní ve druhé generaci přidalo technicky příbuzné X6. Nová generace má navázat na své úspěšné předchůdci, žádné výrazné změny tedy očekávat nemůžeme. Design na první pohled navazuje na současný trend BMW, přitom ale dává jasně najevo, o jaký model se jedná. Zatím nemáme k dispozici technické údaje, nicméně předpokládáme, že X5 mezigeneračně o něco narostla, přitom ale ztratila několik kilogramů.

Díky nižší hmotnosti se pod kapotu X5 pravděpodobně podívá i dvakrát přeplňovaný čtyřválec 25d s výkonem 160 kW/218 koní, který by měl tvořit základ nabídky. Nejlevnější verze navíc dostanou pohon pouze zadní nápravy, systém xDrive by měl být dostupný až od silnějších verzí. V Evropě budou páteř nabídky tvořit vznětové motory o objemu 2,0 litru a 3,0 litru, s jedním, dvěma a třemi turbodmychadly. BMW samozřejmě nabídne o zážehové motory. Kromě obligátního šestiválce se dvěma turby bude X5 poháněná i bi-turbo osmiválcem o objemu 4,4 litru, který nabídne výkon 331 kW/450 koní. Vrcholem modelové řady bude ostrá verze od BMW M s dvakrát přeplňovaným osmiválcem 4.4, jehož výkon se bude zcela jistě pohybovat nad současnými 408 kW/555 koní.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: