Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Kolínská trojčata se brzo dočkají nástupců

News

29.05.2013

Trojice modelů z kolínské továrny TPCA brzo přivítá novou generaci. Konkurence v podobě Škody Citigo nebo nového Renaultu Twingo bude silná káva.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Když na trh přišly technicky spřízněné modely Citroën C1, Peugeot 107 a Toyota Aygo, způsobily menší revoluci. Evropské automobilky do té doby segment miniaut prakticky ignorovaly, nicméně to vše se změnilo s ekonomickou krizí. Ta postihla především automobilový průmysl, který se z toho vzpamatovává ještě teď. Lidé začali šetřit a koupě automobilu se tak omezila na ojetinu nebo právě malý vůz. Výhodou těchto aut jsou i nižší daně plynoucí z relativně malého výkonu a nízké spotřeby. Až teprve po TPCA přišel na trh se svými modely z New Small Family i koncern Volkswagen AG, který nastavil nová měřítka v této třídě. Po představení dalších konkurentů však původní kolínská trojčata začínala technicky stárnout.

Proto se již příští rok má představit druhá generace těchto vozů, která má nastartovat výrobu v kolínské továrně, která v posledních letech klesá. K pohonu bude opět sloužit známý tříválec o objemu 1,0 litru, který najdeme již v současné generaci. V nové verzi však dozná tento motor značných úprav, které mají mimo jiné snížit již tak nízké emise.  Zatím není jasné, jestli se představí i hybridní verze, na kterou Toyota v ostatních segmentech sází. V případě takto malých a levných aut je to však málo pravděpodobné. Očekává se, že všechny tři vozy adoptují identitu svých značek, tudíž se pravděpodobně dočkáme větších rozdílů mezi Aygem 107 a C1. K dispozici bude opět třídveřová i pětidveřová karoserie, v interiéru pak můžeme očekávat mnohem více prostoru.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: