Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

VIDEO: Aston Martin představil V12 Vantage S

News

29.05.2013

Aston odhalil druhý nejrychlejší vůz ve své historii. Model V12 Vantage S je labutí písní nejmenší řady britského výrobce. Sakra rychlou labutí písní!

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Aston Martin představil teprve před několika dny koncept CC100, který oslavuje stoleté výročí této britské automobilky. Vzhledem ale pouze k jednomu plánovanému vyrobenému kusu, který je navíc již prodaný, ocení příznivci značky spíše další novinku v podobě V12 Vantage S. Pokud nebudeme brát v pootaz exkluzicní One-77, jedná se o nejrychlejší sériový Aston Martin v historii. Vidlicový dvanáctiválec dává výkon 421 kW/523 koní a točivý moment 620 N.m, díky kterým vystřelí tento vůz až na 330 km/h. Zrychlení z 0 na 100 km/h automobilka dosud nezveřejnila, nicméně počítá se s hodnotou pod 4 sekundy.

Výkon posílá na zadní kola sedmistupňová automatizovaná manuální převodovka Sportshift III AMT. O zastavení 1665 kg vážícího Astonu se starají karbon-keramické brzdy odvozené od One-77. Aston Martin V12 Vantage S nabízí speciálně vyvinutí podvozek od Bilstein se třemi různými nastaveními, najdeme zde také dvoustupňový Dynamic Stability Control (tedy ESP), který lze kompletně vypnout.

Exteriér přidávají na dramatičnosti nová lehčí kola, lehčí výfukový systém, karbonové detaily nebo upravenou přední masku, která pomáhá většímu přísunu vzduchu do chladícího systému. V interiéru najdeme sportovní sedačky z karbonu, čalounění z kůže nebo alcantary se žlutým prošíváním. Na přání může být nejsilnější současný Aston vybaven dodatečným karbonovým paketem nebo černými pedály.

Cena Aston Martinu V12 Vantage S není známa, nicméně dá se předpokládat, že se bude pohybovat 180 000 eur (4 680 000 Kč).

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: