Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Chcete Volkswagen XL1? Nebude to jednoduché!

News

29.05.2013

Revoluční hybridní vozidlo od Volkswagenu vznikne pouze v omezené sérii, a tak ho automobilka bude nabízet jen určitou formou pronájmu. Tím se spekulace o vysoké cenovce stávají zcela zbytečné.

Autor:Adam ŠrámekFoto:

Hybridní dvoumístný vůz VW XL1, který lze připojit do elektrické zásuvky, se pyšní spotřebou paliva pod 1 litr na každých 100 kilometrů (konkrétně papírových 0,9 l). Pár let to trvalo, ale poslední produkční verze je na světě a má být vyrobena v počtu pouhých 50 kusů. Vznikat bude v halách bývalé karosárny Karmann v Osnabrücku a to ještě v letošním roce.

Jezdi a pak vrátíš!

Volkswagen zájemce o superúsporný a primárně městsky založený model hodlá učinit ještě ekluzivnějším. Podle zpráv z amerického zastoupení značky se uvažuje o formě dlouhodobého pronájmu nebo operativního leasingu. Jakmile taková forma financování doběhne, automobilka si vůz převezme zpět.

Seznam kapitol

Mrňous se 795 kg

Jen připomeňme, že to, co činí XL1 tak úsporným je pohonný systém složený z 0,8litrového dvouválcového turbodieselu s výkonem 35 kW a elektromotoru s 20 kW. Velkou měrou se na nízkém apetitu rovněž podílí skvělá aerodynamika a kompozitní materiály, které srazily hmotnost vozu na hodnotu 795 kg.

Seznam kapitol
Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: