Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Dělník poničil desítky Fiatů kvůli kuřácké pauze.

News

28.05.2013

V srbské továrně Fiat poškodil neznámý pachatel desítky nových vozů 500L. Za všechno podle všeho může zrušená pauza na kouření.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

O tom, že jižanské národy jsou horké hlavy, netřeba spekulovat. Však tu máme jeden exemplární příklad. V srbské továrně Kragujevac, kde Fiat vyrábí novinku 500L, kdosi poškrábal hned 31 zbrusu nových aut. Důvodem tohoto jednání mělo být rozhodnutí italského šéfa, který noční směně zakázal kuřáckou pauzu. Rozčilení tamních zaměstnanců pak vyústilo v poškrábání hned několika desítek nových Fiatů.

Na vozech se prý objevili nápisy požadující vyšší plat nebo odkazy, aby se tamní šéf vrátil zpět do své domovské Itálie. Zatím se nepodařilo zjistit, kdo celou škodu způsobil. Jasné ani není, zda se jednalo o čin jednotlivce či skupiny. Paradoxně nejhůře z celé situace vyšel již zmíněný Ital, který byl kvůli svému rozhodnutí potrestán.

Továrna v srbském Kragujevaci začala vznikat před několika lety na místě bývalé továrny Zastava. Fiat zde od roku 2010 investoval již miliardu eru (cca 26 miliard korun). Denní kapacita je 700 vyrobených vozů. V současnosti se zde vyrábí malé MPV 500L a Punto Classic, tedy druhá generace jednoho z nejúspěšnějších vozů značky Fiat.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: