Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Lamborghini testuje Aventador SV

News

26.05.2013

Odvěký konkurent Ferrari představí v příštích letech nejsilnější a nejrychlejší Aventador ze všech. Verze SV (Super Veloce) má dostat nějaké ty koně navíc a zhubnout zhruba 100 kg.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Lamborghini se v nové éře pod Audi nadechlo k druhému životu. Mnozí automobilce sice vyčítají ústup od jisté zběsilosti, kterou dřívější modely disponovaly, nicméně kdo z nás by si pořídil auto, které ho chce v jednom kuse zabít? I přes koncernovou příslušnost si Lamborghini stále zachovává svou drsnou stránku, kterou v současnosti prezentuje odcházející Gallardo a dvanáctiválcový Aventador. Ten je na trhu teprve několik let, už se ale může pochlubit několika prodejními rekordy. Kromě klasické uzavřené verze je nově na trhu také otevřený Roadster s karbonovými střešními panely.

Lamborghini v současné době vyvíjí i vrcholnou verze SV (Super Veloce), která by měla dostat vyšší výkon a především nižší hmotnost. Již minulé Murcielago dostalo na rozloučenou verzi SV, u Aventadora bychom se ale měli dočkat mnohem dříve. Výkon vidlicového dvanáctiválce o objemu 6,5 litru (L539) by se mohl zvýšit o nějakých 25 až 30 kilowatt na výsledných 540 kW/734 koní, přičemž hmotnost klesne minimálně o 100 kilogramů. O přenos výkonu na všechna čtyři kola se bude starat sedmistupňová sekvenční převodovka.

Kromě upravené techniky se samozřejmě dočkáme i jiného exteriéru, který dostane agresivnější nárazníky, více karbonu, nižší podvozek, kola s centrální maticí a větší nasávací otvory. Interiér se ponese v duchu snižování hmotnosti, i tak ale můžeme očekávat automatickou klimatizaci nebo navigaci.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: