Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Můžeme se těšit na Rapida RS?

News

26.05.2013

Na nedávném tuningovém srazu ve Wörthersee představila domácí automobilka studii Rapid Sport. Předznamenává snad chystaný ostrý Rapid RS? Všechno je možné!

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Škoda si pro své fanoušky připravila do Wörthersee koncept Rapidu Sport se dvoubarevným lakováním a 19palcovými koly. Po představení tohoto vozu vyvstala otázka, zda Škoda nakonec nezváží výrobu opravdu ostrého Rapidu. Přece jen verze s motorem 1.4 TSI o výkonu 90 kW/122 koní a automatickou dvouspojkovou převodovkou DSG není zrovna řidičský vrchol. Přitom samotný Rapid není špatné auto, navíc po představení nové Octavie RS vznikne prostor pro sportovní Škodu.

Techniku by rapid RS mohl převzít od současné rychlé Fabie. Ta pod svou kapotou má kompresorem a turbem přeplňovanou čtrnáctistovku TSI o výkonu 132 kW/180 koní, který je spojen se sedmistupňovou dvouspojkou DSG, stejně jako v případě nejsilnějšího Rapidu. Uvidíme, jestli se Škoda nakonec rozhoupe.

Několika detailů z Rapidu Sport se ale dočkáme, Hlavní novinkou pro modelový rok 2014 by měly být xenonové světlomety, které se do nabídky Rapidu dostanou zhruba v letos v létě. Další změny by pak mohly následovat, Škoda chce mít totiž z Rapidu druhý nejprodávanější model. Po nevýrazných prodejích z konce minulého roku se prodej Rapidu díky akční nabídce Fresh přece jen výrazně zlepšil, tudíž není důvod o tomto cíli pochybovat.

Pro Škodu ale bude v příštích týdnech největší událost představení nové Octavie RS, kterou uvidíme již 11. června na festivalu rychlosti v Goodwoodu. Tento rok je pro domácí automobilku klíčový. Začátkem roku se představila třetí Octavia, kterou o několik měsíců později náslevovala Octavia Combi. Před pár týdny navíc automobilka odhalila faceliftovaný Superb včetně verze Combi, modernizace se letos dotkne ještě SUV Yeti. Dalším novým modelem představeným v roce 2013 pak pravděpodobně bude Rapid Spaceback. Pro rok 2014 je pak naplánována nová generace Fabie všetně nového Roomsteru, který ovšem dostane úplně novou koncepci. Závěrem roku je pak očekáván také nástupce současného Superbu.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: