Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Pagani Zonda R Evolution míří k prvnímu zákazníkovi

News

25.05.2013

Zonda patří mezi nejkrásnější a nejúžasnější vozy všech dob. Snad opravdu posledními exempláři bude pět kusů modelu R Evolution.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Malosériových výrobců supersportů jsme za celou historii automobilového průmyslu zažili desítky, možná dokonce stovky. Jen málo jich však dokázalo přežít více než několik let. Jednou z těch automobilek, které to dokázaly, je Pagani. Sen jednoho argentinského fanouška aut se přetavil v jednu z nejrespektovanějších a nejobdivovanějších společností v automobilovém průmyslu. První model s názvem Zonda se začal vyrábět v roce 1999 a drží se ve výrobě prakticky dodnes. Sice jsme od Pagani slyšeli asi třiadvacetkrát, že některá ze Zond bude skutečně tou poslední, nicméně jak to dopadlo, všichni víme.

Štafetu po Zondě však před několika lety přebrala Huayra, která sice pokračuje v tradici Zondy, k pohonu však slouží dvakrát přeplňovaný dvanáctiválec, Zondu reprezentoval atmosférický dvanáctiválec o objemu 7,3 litru pocházející od AMG. Pokud jste tedy zasteskli po prvním modelu Pagani, nezoufejte, jeden snad opravdu poslední kus by měl být ještě volný. Italská automobilka totiž dodala zákazníkovi první vyrobený kus Zondy R Evolution s motorem V12 o objemu 6,0 litru. Jeho výkon je neskutečných 588 kW/800 koní, které ve spojení s nízkou hmotností vystřelí Zondu R Evolution z 0 na 100 km/h za 3,3 sekund.

Celkem se vyrobí 5 kusů tohoto vozu, přičemž zákazníka má zatím čtyři vozy, jeden exemplář je tedy volný. Cena tohoto vozu začíná na 1 760 000 eur bez daně (45 760 000 korun), čímž se dostává na úroveň Bugatti Veyron SS, kterého se však vyrobilo o něco více. Pokud tedy máte zájem o tento automobilový skvost, neváhejte a začínejte psát objednávku. Pokud to ale nestihnete, nezoufejte, Pagani vám jistě ještě nějakou tu Zondu vyrobí, takový Lewis Hamilton o tom ví své.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: