Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nový Fiat Bravo přijede z Ameriky

News

25.05.2013

Fiat hodlá představit novou generaci Brava již tento podzim. Pravděpodobně se bude jednat o upravený Dodge Dart prodávaný ve Spojených státech. V Evropě se jen ale nejspíš nedočkáme.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Italskému Fiatu se díky ekonomické krizi vůbec nedaří. Prodeje padají na historická minima a nový model aby člověk pohledal. Růžová není situace ani v případě Alfy, paradoxně jedinými značkami, kterým se daří, jsou Maserati a Ferrari. Modelová nabídka Fiatu dnes v podstatě žije pouze z Pandy a 500 a jejich variací, ostatní vozy pouze paběrkují. Jedním z nich je i hatchback Bravo, který měl konkurovat Fordu Focus nebo Volkswagenu Golf. I přes atraktivní design a moderní motory se však Bravu vůbec nedaří, proto se Fiat rozhodl, že se tento model přímého nástupce vůbec nedočká.

Italský gigant se tak vydá cestou Nissanu, který ukončil výrobu Almery a šel cestou crossoveru Qashqai. Tento tak však automobilce vyšel a Fiat by rád Nissan napodobil. Navíc jsou to právě crossovery a SUV, které se jako jedny z mála kategorií aut pohybují v černých číslech. Nicméně samotné Bravo úplně neskončí, jen se nebude prodávat v Evropě. Nová generace tohoto modelu použije technický základ z Dodge Dart, který použil techniku ze současného Brava. Díky starší technice se tak dá očekávat, že hlavními odbytišti budou zejména méně vyspělé trhy.

V Evropě tak můžeme očekávat nové SUV. Fiat již jeden takový vůz hodlá představit, a to model 500X, který bude pravděpodobně soupeřit s Renaultem Captur nebo Peugeotem 2008. Nepřímý nástupce Brava by měl být ještě o kategorii větší. Dá se očekávat verze s pohonem předních i všech čtyř kol.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: