Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

McLaren oslaví výročí speciální edicí

News

24.05.2013

Britská automobilka a druhá nejúspěšnější stáj ve formuli 1 v historii oslaví 50 let od svého založení speciální edicí svých modelů MP4-12C a 12C Spider

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

McLaren máme spoejný především se šampionátem F1, kterého se účastní prakticky od začátku. Po stáji Ferrari se navíc jedná o druhý nejúspěšnější tým v historii formule 1. Ve Wokingu se však nezaměřují pouze na královnu motoristických sportů, McLaren je totiž dobře znám také jako výrobce supersportovních automobilů. Svůj nejslavnější počin vytvořili Britové již v 90. letech, kdy spatřil světlo světa McLaren F1, který byl až do příchodu Bugatti Veyron nejrychlejším automobilem na světě. Na tento model před několika lety nepřímo navázal vůz s poněkud nezapamatovatelným názvem MP4-12C, který soupeří především proti Ferrari 458 Italia. Kromě něj ale v nabídce najdeme také duchovního nástupce modelu F1 s názvem P1.

McLaren letos oslaví 50. výročí, na jehož počest si připravil speciální edici svého nejprodávanějšího vozu MP4-12C, a to včetně verze Spider. Obě varianty dostanou decentně pozměněný vzhled od divize Special Operation, která ma na startosti úpravy vozů na individuální přání zákazníků. Změny se dotkonou především předního nárazníku, který nově nabídne vyšší přítlak. Standardem budou také karbon-keramické brzdy, zakázková odlehčená kola o rozměrech 19 palců vpředu a 20 palců vzadu nebo interiér s vyšitou padesátkou a novým čalouněním.

K dispozici budou pouze tři barevně varianty – carbon black, supernova silver a heritage McLaren orange. Majitelé speciální edice dostanou také speciální ručně ušitou černo-stříbrnou krycí plachtu, box z uhlíkových vláken nebo listinu podepsanou ředitelem designu McLarenu Frankem Stephensonem.

Oprit běžnému McLarenu MP4-12C bude speciální 50 Edition o 20 000 liber dražší. Kupé tak vyjde na 196 000 liber (5 940 000 Kč), Spider začíná na 215 000 liber (6 520 000 Kč).

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: