Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Škoda opět vítězí v průzkumu spokojenosti

News

24.05.2013

Domácí automobilka obsadila první dvě příčky v anketě renomovaného britského časopisu What Car?, který se zabýval spokojeností majitelů. Mezi značkami pak patří Škodě čtvrté místo.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Přesně před měsícem jsme vám přinesli článek týkající se úspěchu domácí automobilky v průzkumu spokojenosti mezi britskými majiteli, který měl na svědomí časopis Auto Express. S podobným žebříčkem nyní vyrukoval také konkurenční What Car?, ve kterém se Škodě také náramně dařilo. Mezi jednotlivými modely totiž obsadila hned dvě příčky nejvyšší, tedy první a druhé místo. Zlato si odnáší model Superb, který v uplynulých týdnech prošel drobnou modernizací. Stříbro si pak připadlo oblíbenému SUV Yeti. Až za českým duem skončil třetí Jaguar XF nebo čtvrtý Lexus RX. Na opačném konci tabulky najdeme Chevrolet Spark, který se umístil na posledním 116. místě. Nedařilo se ani MiTu od Alfy Romeo, Fiatu Grande Punto, Fordu Ka nebo Fiatu Panda.

Mezi jednotlivými automobilky slaví triumf britsko-indický Jaguar, který se v posledních letech vrací na výsluní. Tradičně vysoko se umístily také japonské značky, což dokazuje druhé místo Lexusu a třetí příčka Hondy. Pomyslnou bramborovou medaili si odnáší již zmiňovaná Škoda. Mateřský Volkswagen pak skončil na 9. místě, stejně jako Seat. Nadšení naopak nebudou u Chevroletu, Alfy, Mitsubishi, Peugeotu nebo Fiatu. Tyto značky totiž skončily na úplném dně.

Průzkum probíhal mezi 16 000 majiteli celkem 116 různých modelů. Výsledné skóre je pak součtem bodů v 66 hodnotících kritériích. 58 procent respondentů byli muží, zbylých 42 procent ženy. Celkem všichni řidiči najezdili přes 547 000 000 kilometrů.

Podobné žebříčky spokojenosti sice nevyjadřují spolehlivost jednotlivých modelů a značek, reflektují ale spokojenost majitelů s konkrétními vozy. Lidé, kteří si pořídí dražší vůz, tak mají samozřejmě vyšší nároky, tudíž může být jejich kritika větší než v případě majitelů levnějších vozů. I tak se ale jedná o celkem objektivní průzkum, který dokáže alespoň částečně reflektovat kvalitu jednotlivých automobilů, respektive značek, které je vyrábějí.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: