Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Letošní Gumball 3000 má už dvě oběti

News

23.05.2013

Naštěstí se nejedná o oběti na lidských životech, nýbrž o nabouraná auta. Mezi prvními obětmi je Lamborghini Murcielago LP 670-4 SV, druhým pak kolega Ferrari 458 Italia.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Gumball 3000 navazuje na tradici nelegálních závodů napříč kontinentem. Prapůvod této události můžeme najít v USA, kde se před několika desítkami let konal první podobný závod, který se řídil známým heslem, že i cesta může být cíl. V posledních letech je tato tradice čím dál populárnější, není tedy divu, že podobných akcí se po světě pořádá hned několik. Tou nejslavnější je bezpochyby Gumball 3000, který čas od času zavítá i do českých zemí. Stejně tomu je tak i v případě letošního ročníku. Krásy České republiky však již neuvidí posádky hned dvou vozů. První nehodu jen několik kilometrů po startu si připsala posádka Lamborghini Murcielago LP 670-4 SV, tedy nejsilnější Murci, které kdy bylo vyrobeno. I přes přítomnost pohonu všech kol se stále jedná o velmi výkonný automobil, který může nezkušeného jezdce řádně vytrestat. Zvlášť když jedete rychle a je mokro.

Druhou obětí letošního ročníku je zánovní Ferrari 458 Italia, které přišlo prakticky o celou přední část. Naštěstí se motor nachází uprostřed vozu, tak případná oprava nebude tak finančně a časově náročná. I když v případě podobných aut je to spíše relativní. Při obou nehodách se naštěstí nikdo nezranil, škoda je tak pouze materiální. I tak ale musí každého motoristického fanouška zabolet u srdce, když vidí takovéto technické skvosty v podobném stavu.

Letošního ročníku Gumball 3000 se kromě jiných účastní například slavný herec a zpěvák David Hasselhoff, kterého známe především jako Michaela Knighta ze seriálu Knight Rider nebo Mitche Buchannona z Pobřežní hlídky. Mezi jezdci je také opravdový závodník Kimi Räikkönen, tomu se snad případné nehody vyhnou.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: