Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Lexus IS coupé se představí v roce

News

23.05.2013

Nová generace sedanu IS si odbyla svou světovou premiéru začátkem letošního roku. Sportovněji pojaté kupé pak přijde na trh již v příštím roce.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Model IS patří mezi nejdůležitější modely japonské automobilky Lexus. Nová generace představená začátkem letošního roku má být sportovnější než kdy předtím a na mušku si bere premianta této třídy – BMW řady 3. V Evropě budou k dispozici výhradně zážehové jednotky, nízkou spotřebu má zajistit hybridní verze IS 300. Toyota po zkušenostech z minulosti pomalu opouští vývoj turbodieselových motorů a vsadí na dodávky od svého partnera BMW. To má Toyotě dodávat čtyřválce o objemu 1,6 litru a 2,0 litru. V rámci dohody jistě přišel na přetřes i Lexus, který se měl dieselů vzdát. Pro tuto luxusní odnož Toyoty představuje Evropa stejně až třetí nejdůležitější trh, tudíž to nepředstavuje nějak velkou překážku.

Kromě klasického čtyřdveřového sedanu se dočkáme také kabrioletu a především kupé, které bude vycházet ze studie LF-CC, která debutovala loňský podzim v Paříži. Pod kapotou můžeme očekávat vidlicový šestiválec o objemu 2,5 litru, který disponuje výkonem 152 kW/207 koní, kterému bude v Evropě sekundovat řadový čtyřválec o stejném objemu, který bude kombinován s elektromotorem. Především na zámořských trzích bude v nabídce také vrcholný šestiválec 3.5 s výkonem 228 kW/310 koní, který bude moci být kombinován s pohonem všech kol.

Zajímavé novinky se týkají také ostrého IS-F, které jako jedno z mála aut dokázalo jistým způsobem zatopit i aktuální generaci BMW M3. Podle všeho Lexus výkonné IS stále zvažuje. Pokud dostane projekt zelenou, velmi pravděpodobně opět dostane osmiválec. U Lexusu, zdá se, je svět ještě v pořádku.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: