Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

SRT Viper míří do Evropy. Za 3,65 milionu může být váš.

News

23.05.2013

Chrysler sice oficiální dovoz nového SRT Viperu do Evropy neplánuje, díky firmě GeigerCars si jej však můžete objednat i u nás. Cena startuje v přepočtu na 3,65 milionu korun.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Historie modelu Viper sahá až do konce 80. let minulého století, kdy se představil první prototyp. Sériová výroba pak začala o tři roky později. Chrysler vytvořil bestii s desetiválcovým atmosférickým motorem a pohonem zadních kol, díky čemuž se z Viperu stala legenda. Za ta dvě desetiletí se představila již pátá generace, která si naštěstí uchovala všechny hlavní atributy svých předchůdců a znovu přidala na ovladatelnosti a komfortu. Opět zde najdeme vidlicový desetiválec, tentokrát o masivním objemu 8,4 litru a výkonu 477 kW/648 koní a točivém momentu 814N.m, díky kterým zrychlí SRT Viper z 0 na 100 km/h za méně než 3 sekundy a maximální rychlost se vyšplhá až na 331 km/h.

Ve Spojených státech jej pořídíte již od nějakých 97 tisíc dolarů (cca 1,74 milionu korun), což za vůz s výkonem skoro 650 koní není vůbec špatná částka. Pokud si ale hodláte „Zmiji“ pořídit u nás, budete muset zvolit individuální dovoz. Chrysler totiž s oficiálním dovozem SRT Viperu do Evropy zatím nepočítá, pravděpodobně by se mu kvůli malému množství prodaných kusů nevyplatilo předělávat vůz pro zmlsané evropské zákazníky. Nicméně naštěstí existují tzv. šedí dovozci, který vám Viper a jemu podobné vozy milerádi obstarají.

Známá společnost GeigerCars, která se kromě tuningu zabývá i dovozem amerických aut, zveřejnila oficiální nabídku pro potencionální zájemce o SRT Viper. Jak se dalo očekávat, cena dovezeného kusu se oproti USA výrazně zvýší, a to na celých 139 900 eur (3,65 milionu korun), což je více než dvojnásobek původní ceny. Za zvýšení můžou především evropské daně a clo, které vůz navýší o zhruba 30 %. Započítat musíme také nezbytné úpravy, aby SRT Viper mohl legálně vyjet na naše silnice. Zapomenout nesmíme také na dopravu a provizi společnosti.

Výsledná cena se zdá být dost přehnaná na auto s motorem z náklaďáku, které navíc neumí jet jinak, než rovně. Viper nicméně není typický americký muscle car z dob minulých, pro nějž zatáčka znamená neřešitelný problém. Však stačí vzpomenout na minulou generaci ve verzi ACR , která zajela před dvěma lety Nordschleife za vynikajících 7:12:13, čímž pokořila například Lexus LFA Nürburgring Package nebo Porsche 911 GT2 RS.

Pokud tedy máte o SRT Viper zájem, sedněte k počítači, vyhledejte si firmy, které dovážejí automobily ze zámoří, nakonfigurujte si svůj vysněný model a pak čekejte. A nebo si kupte letenku do USA a vyberte si vůz naživo.Tento způsob doporučujeme my.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: