Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nový Espace, Scénic a Laguna přijedou již příští rok

News

23.05.2013

Francouzská automobilka Renault si přichystala na příští rok hned několik novinek. Kromě nového Méganu, který se představí ještě tento rok ve Frankfurtu, můžeme očekávat nástupce MPV Espace, Scénic a také novou Lagunu.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Renaultu se i přes něpříznivé ekonomické podmínky relativně daří. Čtvrtá generace Clia úspěšně navazuje na své předchůdce, do prodeje se dostává také crossover Captur, se kterým rozhodně musejí soupeři počítat. Na podzim očekáváme také novou generaci stěžejního modelu Mégane, v roce 2014 pak vyjedou nástupci ostatních modelů. Automobilka totiž oznámila záměř investovat 420 milionů eur (cca 11 miliard korun) do továrny Georges Besse, odkud vyjedou nástupci Espace, Scénicu a Laguny.

První jmenovaný model všichni známe jako velké MPV. Renault Espace patří vlastně k zakladatelům této kategorie, která však v posledních letech zažívá útlum ve prospěch crossoverů a vozů SUV. A právě tímto směrem se má vydat i nový Espace. Na konci životního cyklu se nachází i menší Scénic a jeho delší verze Grand Scénic. Oba modely prodělaly lehkou modernizaci, která je má k zaslouženému odpočinku. Zatím není jasné, jakým směrem se Renault u Scénicu vydá, pravděpodobně však můžeme očekávat vůz ve stylu modelu Captur. Ostatně sama automobilka si je vědoma, že segment velkoprostorových vozů je na ústupu, zatímco prodej crossoverů každým rokem roste.

Posledním modelem, který se v továrně Georges Besse bude vyrábět, bude nová Laguna. První generaci jsme hojně vídali i na našich silnicích. Druhé provedení nabídlo nadčasový design a spoustu elektronických vychytávek, které však byly největší slabinou tohoto vozu. Pokažené renomé Laguny 2. generace nevylepšil ani facelift, který většinu nedostatků odstranil. Třetí Laguna pak na většině trzích pouze paběrkovala, například ve Velké Británii byly prodeje tak slabé, že tento model úplně zmizel z nabídky. Škoda, ve skutečnosti se jedná o velmi zajímavý vůz, který kromě moderních vznětových motorů nabídne i natáčecí zadní nápravu 4CONTROL, která rapidně zlepšuje jízdní vlastnosti.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: