Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Ford Fiesta ST trhá nejen asfal, nýbrž i rekordy v prodejích

News

23.05.2013

Nový Ford Fiesta ST má za sebou rychlý start. Od března, kdy se tento historicky nejrychlejší subkompaktní vůz značky Ford začal prodávat, má na kontě již 3000 objednávek. Více než polovina z nich připadá na Velkou Británii, následuje Německo a Švýcarsko.

Autor:Tomáš DusilFoto:

Díky motoru 1.6 EcoBoost o výkonu 134 kW zvládne Fiesta ST zrychlení 0-100 km/h za 6,9 s a vyvine nejvyšší rychlost 220 km/h. Výkonnému hnacímu řetězci sekunduje podvozek vyvinutý oddělením Ford Team RS, což je evropská část celosvětové skupiny Global Performance Vehicles v rámci Ford Motor Company.

Ve srovnání s předchozím modelem stejného jména má nová Fiesta ST o 20 procent nižší spotřebu paliva i emise CO2. Ty v jejím případě činí 138 g/km.

„Nová Fiesta ST má fenomenální ohlas,“ řekl Roelant de Waard, viceprezident Ford of Europe pro marketing, prodej a služby. „Jsme velmi hrdí na to, že náš produktový tým přivedl na svět vůz, který přední automobiloví recenzenti z celé Evropy označují nejen za neuvěřitelně dobrý, ale také za velmi dostupný.“

Tým, který pracoval na vývoji jízdních vlastností Fiesty ST, získal minulý měsíc na vyhlašování odborných cen 2013 Vehicle Dynamics International Awards titul Dynamics Team of the Year. David Put, odborník Ford Team RS na ladění jízdních vlastností, byl při stejné příležitosti poctěn oceněním Dynamicist of the Year.

Vedle výkonného motoru dostala nová Fiesta ST rovněž sportovně naladěný podvozek, řízení a brzdy, stejně jako zdokonalený systém TVC pro stranové vektorování točivého momentu.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: