Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Hyundai míří na Nürburgring

News

22.05.2013

Korejská automobilka plánuje vybudovat v blízkosti slavného okruhu Nürburgring nové vývojové centrum.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Nürburgring, respektive Nordschleife, se stal v posledních letech doslova magnetem prakticky pro všechny automobilky, ty zpoza oceánu nevyjímaje. Jednou takovou je například korejský gigant Hyundai, který hodlá v blízkosti okruhu vybudovat nové vývojové centrum, kterým projde prakticky každý model prodávaný v Evropě. Ten bude muset najezdit zhruba 180 000 km, z toho celých 10 000 km na Nordschleife, to je tedy nějakých 480 okruhů. Automobilky se na Severní smyčku vracejí především proto, že tento okruh na svých necelých 21 kilometrech dokáže automobil potrápit takovým způsobem, že pokud přežije jízdu Zeleným peklem, přežije prakticky cokoliv.

Situace ohledně Nürburgringu však není v posledních měsících zcela jasná. Celý okruh včetně Nordschleife totiž míří do dražby. Okruh totiž doplatil na prodělečnou výstavbu zábavního centra a čtyřhvězdičkového hotelu, které měly sloužit jako zázemí čím dál většímu počtu návštěvníků. Místo toho samotná Nordschleife praská ve švech, hotel a nákupní centrum však zejí prázdnotou. Nabídky mohou potencionální zájemci podávat do 12. června, odhadovaná prodejní cena se má pohybovat okolo 125 milionů eur (přes 3 miliardy korun).

Uvidíme, jak celá situace okolo nejslavnějšího okruhu světa dopadne. Snad nový majitel Nordschleife neuzavře obyčejným fanouškům nebo automobilkám, byla by to totiž obrovská škoda.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: