Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Honda a McLaren postaví rivala pro Porsche 911

News

22.05.2013

Honda před pár dny potvrdila svůj návrat do F1, kde naváže na úspěšnou spolupráci s McLarenem. Japonsko-britská kooperace však nemusí skončit pouze u závodních monopostů, spekuluje se o společném vývoji konkurenta Porsche 911.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Honda vytvořila se stájí McLaren v minulosti partnerství, které vyneslo 44 vítězství a 8 titulů mistrů světa. Britská stáj ale v polovině 90. let přešla na motory Mercedes, se kterými také slavila nevídaný úspěch. V roce 2015 se ale Honda hodlá díky novým pravidlům vrátit do šampionátu formule 1, a to právě jako partner Mclarenu, kterému bude dodávat přeplňované šestiválce o objemu 1,6 litru. Kromě spolupráce na poli závodním se však šušká i o společném vývoji nového sportovního vozu, který by se postavil přímo proti legendární 911 od Porsche.

Nový základní model od Mclarenu se má představit již za dva roky, zatím se předpokládá, že dostane podladěný dvakrát přeplňovaný osmiválec o objemu 3,8 litru, který najdeme v modelech MP4-12C a novince P1. Pokud ale Honda uzavřela s McLarenem dohodu o dodávce motorů pro F1, může se se tato spolupráce otisknout i v sériových vozech. Otázkou je, zda Britové odsunou svůj motor, který nepochybně potřebují zaplatit.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: