Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nová Toyota Corolla zamíří i do Evropy

News

22.05.2013

Jedno z nejslavnějších jmen v automobilové historii v posledních letech trochu zmizelo z očí zákazníků. Nová generace má však navázat na své slavné předchůdce a opět se dostat do popředí zájmu.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Corolla je pro Toyotu klíčový model. Jedná se o jeden z nejprodávanějších vozů v historii automobilového prů,myslu, proto trochu udivilo, když japonská automobilka zvolila na vybraných trzích pro svůj nový hatchback název Auris a Corollu nabídl jen jako čtyřdveřový sedan. Zdá se ale, že tato taktika prodejům v Evropě nijak neuškodila, proto i druhá generace duchovního nástupce původních Coroll nese název Auris.

Nicméně Toyota Corolla ze světa úplně nezmizí, za několik týdnů see totiž představí nová generace, kterou zamíří i do Evropy. Automobilka zveřejnila první snímek nového sedanu, který bude designově vycházet z konceptu Furia, jenž jsme mohli spatřit na autosalonu v Detroitu začátkem tohoto roku. Koncept vypadal velmi dynamicky a dravě, doufáme proto, že i sériový model si zachová nejdůleřitější prvky, přece jen to byl právě design, který byl Toyotě vždy vytýkán jako nudný a nepříliš zajímavý.

Motorová paleta bude prakticky shodná s tou z Aurisu. Jistotou je nasazení atmosférického čtyřválce 1.8 Valvematic, v Evropě se objeví i vznětové jednotky o objemu 2,0 litru. Otazník však zatím visí nad hybridní verzí. Převodovky bude zastupovat šestistupňový manuál a bezestupňová převodovka CVT. Premiéra nové Toyoty Corolly proběhne již za několik týdnů. Můžete se těšit také na první dojmy, na představení Corolly totiž rozhodně nebudeme chybět.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…

Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: