Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nová Toyota Corolla zamíří i do Evropy

News

22.05.2013

Jedno z nejslavnějších jmen v automobilové historii v posledních letech trochu zmizelo z očí zákazníků. Nová generace má však navázat na své slavné předchůdce a opět se dostat do popředí zájmu.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Corolla je pro Toyotu klíčový model. Jedná se o jeden z nejprodávanějších vozů v historii automobilového prů,myslu, proto trochu udivilo, když japonská automobilka zvolila na vybraných trzích pro svůj nový hatchback název Auris a Corollu nabídl jen jako čtyřdveřový sedan. Zdá se ale, že tato taktika prodejům v Evropě nijak neuškodila, proto i druhá generace duchovního nástupce původních Coroll nese název Auris.

Nicméně Toyota Corolla ze světa úplně nezmizí, za několik týdnů see totiž představí nová generace, kterou zamíří i do Evropy. Automobilka zveřejnila první snímek nového sedanu, který bude designově vycházet z konceptu Furia, jenž jsme mohli spatřit na autosalonu v Detroitu začátkem tohoto roku. Koncept vypadal velmi dynamicky a dravě, doufáme proto, že i sériový model si zachová nejdůleřitější prvky, přece jen to byl právě design, který byl Toyotě vždy vytýkán jako nudný a nepříliš zajímavý.

Motorová paleta bude prakticky shodná s tou z Aurisu. Jistotou je nasazení atmosférického čtyřválce 1.8 Valvematic, v Evropě se objeví i vznětové jednotky o objemu 2,0 litru. Otazník však zatím visí nad hybridní verzí. Převodovky bude zastupovat šestistupňový manuál a bezestupňová převodovka CVT. Premiéra nové Toyoty Corolly proběhne již za několik týdnů. Můžete se těšit také na první dojmy, na představení Corolly totiž rozhodně nebudeme chybět.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: