Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Land Rover Defender skončí. Definitivně.

News

20.05.2013

Terénní Defender měl dostat v roce 2015 nástupce. Místo toho ale pravděpodobně úplně skončí.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Nová generace ultimativního offroad nebude. Jeden z neslavnějších terénních vozů světa, který se může měřit například s legendárním Jeepem Willys, začal psát svou historii ve 40. letech. Po 2. světové válce byly sklady doslova přeplněny hliníkem, který sloužil k výrobě letadel. Modely Land Rover série I, II a tři byla na trhu až do začátku 80. let, kdy přišel Defender. Ve jménu tradice i tento model byl postaven především jako terénní a pracovní vůz, postupem let si ale vybudoval slušnou fanouškovskou základnu mezi ostatními řidič, například v Londýně jej potkáte prakticky na každém kroku. Nová generace měla přijít na trh již za dva roky, místo toho se ovšem dočkáme nově pojatého vozu, který by měl být postaven na základech budoucího Discovery.

Defender, který dlouhou dobu tvořil základ značky Land Rover, se tak posune v modelové hierarchii výš a pravděpodobně také trochu zjemní. Žádný strach, stále se bude jednat o velmi schopný automobil, který se nelekne i těžšího terénu, jen nebude tak ultimativní a spartánský. Stejně jako předchůdce i nová generace vsadí z velké části na hliník. Dostane totiž hliníkový základ s názvem PLA, který využívají Range Rover i jeho sportovněji pojatá verze Sport. Land Rover má v současnosti kapacity na výrobu 95 000 hliníkových platforem, v budoucnu se ale má výroba rozšířit až na 180 000 jednotek.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: