Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Moravou se prožene závod Gumball 3000

News

18.05.2013

Do Česka po delší době opět zavítá slavný závod Gumball 3000. Mezi účastníky nebude kromě vozů prakticky všech luxusních značek chybět ani replika Tumbleru z filmu Batman začíná.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Automobiloví fanoušci se dělí na několik skupin. Jedni preferují jízdu na okruzích, další pak zkrášlení svých plechových miláčků a chlubení se na tuningových srazech. A pak je tady další skupina, lidé, kteří dovolit luxusní a výkonné vozy, se kterými se pak rádi předvádějí. A právě tato skupina zavítá i do Česka. Známý Gumball 3000 startuje v neděli 18. května v Kodani a končí o týden později v Monte Carlu. Během své cesty zavítají závodníci například do Švédska, Finska nebo Ruska, neminou však ani Českou republiku, kde by měli jet ve čtvrtek 23. května.

 Mezi účastníky nebude tento rok chybět například David Hasselhoff známý jako Michael Knight ze seriálu Knight Rider nebo Mitch Buchannon z Pobřežní hlídky. Chybět nebude ani jeden z nejslavnějších skate riderů v historii Tony Hawk nebo lyžar Jon Olsson známý svými upravenými supersporty, se kterými jezdí po evropských sjezdovkách. Cílem závodu není vyhrát, ale zúčastnit se a především si celý týden užít. Prakticky každý večer se totiž koná divoká party, které se účastní všichni závodníci i jejich spolujezdci. Mezi vozy, které se letošního Gumballu 3000 účastní, nebudou chybět Porsche, Ferrari, Lamborghini nebo Rolls-Royci. Největší hvězdou ale bude replika batmobilu Tumbler z filmu Batman začíná od Christophera Nolana s Christianem Balem v hlavní roli.

Gumball 3000 však přináší řadu kontroverzí. Závodníci často nerespektují rychlostní limity (zejména v těch zemích, kde jim nehrozí vyšší postih), v roce 2007 se navíc odehrála tragická nehoda, při níž zahynul manželský pár z Makedonie. Nelibě podobné akce nesou profesionální jezdci, podle kterých se jedná především o snobskou a nebezpečnou záležitost. Podobný názor ale pravděpodobně nezastává Kimi Räikkönen, který složil startovné ve výši 30 000 liber (cca 900 000 Kč) a pojede celou trasu až do Monaka.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: