Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nový Ford Mondeo dostane dvě hybridní verze

News

17.05.2013

Nová generace Mondea měla přijít na trh ještě tento rok. Kvůli přesunutí výroby do Španělska se start prodeje posune na konec roku 2014.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Evropská část americké automobilky Ford nezažívá v posledních letech zrovna nejlepší časy. Prodeje se sice drží na celkem slušné úrovni, zejména Fiesta a Focus držejí přední příčky v prodejích, nicméně finanční stránka je na tom o poznání hůře. Fordy patří společně s vozy z koncernu PSA k nejprodělečnějším, na každém vyrobeném autě tak Ford paradoxně ztratzí několik set eur. Za tímto stavem můžeme vidět především absenci výrobních kapacit v zemích s levnější pracovní silou.

Nejen z těchto důvodů si tak na oficiální premiéru evropského Mondea musíme ještě zhruba rok a půl počkat, ačkoliv vůz je prakticky hotov. Za zpožděním stojí především uzavření továrny v belgickém Genku, kde se mělo Mondeo vyrábět. Výroba se totiž stěhuje do levnějšího Španělska.

Dvě hybridní verze a nový EcoBoost

Ačkoliv je premiéra Fordu Mondeo otázkou více než roku, již teď vímě několik detailů o tomto pro Ford klíčovém modelu. Nejzajímavější novinkou je informace, že Mondeo dostane dokonce dvě hybridní verze. První bude klasický benzinový hybrid, druhou pak plug-in hybrid, jehož akumulátory bude možné dobíjet například z domácích dobíjecích stanic. Tento model navíc také umožní ujet až 32 kilometrů čistě na elektrickou energii, což pomůže snížit emise zejména ve městě. Další výhodou bude bezplatný vjezd do tzv. zelených zón, která zavádí některá evropská města. Kombinovaný výkon celé soustavy se má pohybovat někde okolo 138 kW/188 koní, což umožní hybrídnímu Mondeu zrychlit z 0 na 100 km/h za 8,5 sekund.

Velkou většinu prodejů na našem kontinentu budou tvořit vznětové motory TDCi o objemu 2,0 litr a 1,5 litru. Do nabídky zavítá také nový přeplňovaný čtyřválec 1.5 EcoBoost o výkonu přibližně 110 kW/150 koní.

Rozměrově se posune nový Ford Mondeo na špičku své třídy. Délkou 4869 mm, šířkou 1852 mm a rozvorem 2850 mm se může měřit i s vozy o kategorii výš. Během roku 2015 se ak představí také oblíbené kombi, které nabídne ještě větší dávku prostoru.

Seznam kapitol
Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: