Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Slavný Nürburgring jde do prodeje

News

17.05.2013

Aktiva společnosti Nürburgring GmbH, do něž spadá i slavný okruh včetně legendární Nordschleife, jdou do prodeje. Prodejní cena je odhadována na 120 milionů eur (cca 3 miliardy korun).

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Na světě existuje pouze několik okruhů, jejichž jména jsou známa prakticky všem automobilovým fanouškům na celém světě. Jedním z nich je i Nürburgring, který se nachází v Německu na úpatí pohoří Eifel. Součástí areálu je kromě okruhu, na kterém se jezdí například formule 1, i slavná Severní smyčka, neboli Nordschleife. Díky výstavbě zábavního parku, nákupního centra a luxusního hotelu se však celý komplex zaštítěný společností Nürburgring GmbH dostal do červených čísel.

Jednou z variant, jak slavný okruh zachránit, byla finanční injekce od spolkové vlády, nicméně vzhledem k čistě soukromé povaze celého projektu a výši případné finanční pomoci se zvolila varianta druhá, a to prodej celé společnosti. Celková cena celého areálu včetně čtyřhvězdičkového hotelu, závodního okruhu a Severní smyčky by mohla dosáhnout 120 milionů eur (cca 3 miliardy korun). Zájemce se však musí vypořádat s pohledávkami a musí vyřešit budoucnost prodělečného zábavního komplexu.

O potencionálních kupcích zatím není příliš slyšet, spekulovalo se například o promotéru F1 Berniem Ecclestoenovi, jehož majetek se odhaduje na několik miliard liber. Zájem by mohla mít také některá z automobilek, které Nordschleife rády využívají k testování a marketingovým účelům. Pokud má ale zájem někdo z vás, máte čas do 12. června, kdy končí termín pro podávání nabídek.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: