Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

VIDEO: Chris Harris řídí Porsche 918 Spyder

News

15.05.2013

Hybridní supersport od Porsche se postaví například proti LaFerrari nebo McLarenu P1. Chris Harris se s modelem 918 Spyder projel již teď. Na jeho dojmy se můžete podívat v přiloženém videu.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Známý motoristický novinář Chris Harris patří mezi ty jedince, které si některé automobilky doslova předcházejí. Na druhé straně se najdou i takové, kterým je Opičákovo testování proti srsti. Jendou z nich je i Ferrari, které Harrisovi odmítá zapůjčit auto od té doby, kdy na svém blogu zveřejnil, jak Ferrari podvádí s novinářskými vozy. Vyšlo totiž na světlo, že Ferrari svá auta před každým testem speciálně naladí a také jim zvýší výkon, jednoduše udělá vše proto, aby jejich vozy vždy vyhrály. Na jednu stranu se Ferrari nemůžeme divit, na druhou stranu se jedná o podvod na zákazníky, kteří díky klamavé reklamě podlehnou dojmu, že testovaný vůz bude stejně rychlý jako ten, který si mohou objednat u nejbližšího dealera.

Nicméně Porsche má Harris moc rád, před nějakou dobou dokonce vlastnil pravděpodobně nejlepší 911 všech dob, GT3 RS 4.0. Tu však kvůli vysokým splátkám vyměnil za ojeté Ferrari 599 GTB, to aby si italskou automobilku alespoň trochu udobřil. U Porsche je však stále dobře zapsán, proto se mu dostalo té pocty, že jako jednomu z mála se mu poštěstilo usednout za volant předsériové verze hybridního supersportu 918 Spyder. Jeho hybridní pohonná soustava produkuje plných 661 kW/899 koní a 1273 N.m, díky čemuž zrychlí z 0 na 100 km/h za skvělých 2,8 sekund. Maximální rychlost pak dosahuje hodnoty 343 km/h . Podle zpráv má zajet jedno kolo na slavné severní smyčce za 7 minut a 14 sekund, některé dokonce říkají, že hranice 7 minut nemusí být pouze nedosažitelnou metou.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: