Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Hybridní supersport od Infiniti přijede v roce 2016

News

13.05.2013

Za tři roky se představí nový hybridní supersport od luxusní divize Nissanu. Po technické i designové stránce má vycházet z konceptů Essence a Emerge-E.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Budoucnost patří hybridům, o tom není pochyb. Elektromotory tak najdeme nejen v běžných modelech, ale i v těch vozech, které vsadí na dynamickou stránku. Jedním z hybridních sportovních vozů bude i zástupce od Infiniti, které uvidíme přibližně za tři roky. Zatím není jasné, jaký zážehový motor bude mít Infiniti pod kapotou, nicméně prý nemáme počítat s dvakrát přeplňovaným šestiválcem z Nissanu GT-R, který se prý ke značce nehodí. Podle Andyho Palmera, ředitele Infiniti, se bude jednat o podobný vůz jako je Tesla, nicméně japonská automobilka nabídne mnohem větší dojezd. Ten bude vyřešen buď pomocí tzv. range extenderu, tedy spalovacího motoru, který bude dobíjet elektromotor. Nebo automobilka vsadí na plug-in technologii, tudíž bude možné akumulátory dobít ze zásuvky.

Zatím se nám zdá pravděpodobnější první možnost, na kterou ostatně sází většina ostatních výrobců automobilů. Spojení elektromotoru a klasického spalovacího motoru, jenž bude mít nejpravděpodobněji šest válců, má poskytnout supersportu Infiniti výkon srovnatelný s dosavadní špičkou v podobě Ferrari, Lamborghini nebo McLarenu.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: