Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Renault plánoval představení nástupce modelu R4

News

13.05.2013

Renault plánoval moderní reinkarnaci jednoho ze svých nejpopulárnějších modelů. Nová R4 měla soupeřit s Fiatem 500 nebo MINI. Místo francouzské stylovky ale dostal přednost nový crossover Captur.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Ještě před několika lety to vypadalo, že právě v této době měl Renault uvést na trh moderní a především stylovou reinkarnaci legendárního modelu R4. Minulé vedení mělo představu, že se nový Renault R4 postaví přímo proti Fiatu 500 nebo MINI. vše vypadalo dobře až do roku 2011, kdy v Renaultu propukl špionážní skandál, po kterém musela část bývalého vedení odstoupit. Týkalo se to také Patricka Pelaty, který v Renaultu zastával pozici provozního ředitele. Právě on byl jedním z největších zastánců nové R4.

Nové vedení v podobě Carlose Tavarese nebo šéfdesignéra Laurense van den Ackera však plány na stylový model smetlo ze stolu a dalo přednost crossoveru Captur, jehož základ pochází od čtvrté generace Clia. Právě crossovery jsou jedním z mála segmentů, který v Evropě zažívá růst, nelze se tedy divit, že Renault vsadil na jistotu. V minulých týdnech jsme měli možnost si nový Captur vyzkoušet. První dojmy z jízdy si budete moci přečíst v dalším čísle Autohitu, které vychází 24. května.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: