Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Faceliftované BMW M5 uniklo na veřejnost

News

13.05.2013

Kompletní řada 5 od BMW prodělá tento rok mírný facelift. Změny se dotknou také vrcholného provedení M5, jehož snímky unikly na internet.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Řadě 5 patří pozice druhého nejprodávanějšího modelu, není tedy divu, že si na jejím vývoji nechává mnichovská automobilka velmi záležet. Aktuální generace s označením F10 je na trhu od konce roku 2009, proto je na řadě drobný facelift, který přichází zhruba v polovině produktivního věku většiny modelů. Podle prvních snímků, které pocházejí z konfigurátoru BMW, naznačují, že řada 5 včetně M5 projde jen drobnými změnami. Snad jen opravdový fanoušek a znalec vozů z Mnichova si všimne nových lamel v pověstných ledvinkách, které více připomínají ty z větší M6. Nějaké úpravy se podle všeho dotkly i samotných světlometů, na bližší detaily je ale ještě brzo.

Největší změnou v interiéru je nový volant inspirující se v menší řadě 3, která má tento volant v rámci příplatkového M paketu. Pod kapotou pak zůstalo všechno při starém. Dvakrát přeplňovaný osmiválec o objemu 4,4 litru stále nabídne výkon 412 kW/560 koní a 680 N.m točivého momentu. K dispozici ale má být také Compentition paket, který by měl přinést kromě jiného i zvýšení výkonu na 423 kW/575 koní. Kromě vyššího výkonu můžeme očekávat také dvacetipalcová kola, sportovněji nastavený podvozek nebo upravený M Dynamic Mode.

Faceliftované BMW řady 5 a M5 se do prodeje dostane ještě tento rok na podzim.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: