Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

BMW chystá speciální edici modelu M5

News

13.05.2013

Divize BMW M oslaví příští rok 30 let své existence. Na oslavu tohoto výročí se chystá představení limitované edice BMW M5 30 Year Limited Edition.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Ve včerejším článku jsme vás informovali o faceliftu, který řada 5, respektive M5 prodělala. Teď tu máme zprávy o limitované edici, která se pravděpodobně představí v příštím roce.

Vozy od BMW M patří k tomu nejlepšímu, co si můžete koupit. Na první pohled se mnohdy neliší od svých obyčejnějších příbuzných vybavených M paketem, nicméně zblízka už i laik pozná, že tohle asi nebude BMW s dieselem. Jedním z nejprodávanějších a nejpopulárnějších M modelů je BMW M5, se kterou jsme v minulých dnech měli tu čest a jízdní dojmy vám přineseme v příštím čísle Autohitu, které vychází 24. května. A bude to právě tento vůz, který příští rok velmi pravděpodobně oslaví třicetileté výročí divize M. V roce 2014 se totiž podle všeho představí limitovaná edice s přídomkem 30 Year Limited Edition.

Ta by se od běžné M5 měla lišit především nápisy označující její výjimečnost, všehovšudy se má vyrobit pouze 300 kusů, které se jistě vyprodají ještě před uvedením. Zatím není jisté, zda se tato edice objeví i v Evropě, jelikož „načapaný“ kus byl vybaven charakteristickými oranžovými odrazkami na předním nárazníku a především manuální převodovkou, která je nabízena na přání pouze ve Spojených státech a v Kanadě. Trochu zarazí i nálepka v interiéru, která sice říká, že se jedná o první kus ze tří set, nicméně její odlepující se pravá část je trochu zneklidňující. Jak jsme si ale již zvykli, dokud není vše černé na bílém a my nevidíme oficiální fotky, budeme trochu ostražití.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: