Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Luxusního SUV od Lamborghini se dočkáme v roce 2017

News

13.05.2013

Projekt Lamborghini Urus úspěšně prošel koncernovým schvalovacím procesem a jeho výroba začne v roce 2017. Bude se nakonec vyrábět v Bratislavě?

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

O crossoverech a SUV si myslíme svoje. Ve skutečnosti se jedná o mix několika kategorií automobilů, který prakticky v 99 % nefunguje. Nicméně zákazníci v posledních letech nic jiného nechtějí a tak automobilkám nezbývá nic jiného. Kromě kompaktních a především cenově dostupných modelů se dočkáme také jejich opaku. Kromě luxusního SUV od Bentley, které si vezme na mušku nový Range Rover, se dočkáme také sportovně užitkového modelu od Lamborghini. Ještě před pár lety to vypadalo, že třetím modelem v nabídce tohoto italského výrobce, který letos slaví 50 let od začátku výroby automobilů, bude výkonný sedan. Trh nicméně v současné době touží především po SUV, tudíž je to právě Urus, který dostal zelenou.

Pro hovoří i výrobní náklady, které bude velké Lamborghini sdílet s ostatními a v této třídě již zavedenými vozy v podobě Volkswagenu Tuareg, Audi Q7 a Porsche Cayenne. Právě posledně jmenovaný vůz by měl být pro Lamborghini Urus vzorem. Cayenne se totiž postaral o znovuoživení značky Porsche a přinesl do pokladny tolik potřebné peníze, z nichž byly později financovány projekty typu 911 GT3 RS nebo 911 GT2 RS. Podobný scénář by se tak mohl opakovat i v případě italské značky.

Lamborghini Made in Slovakia?

Otázka sdílení komponent navíc otevírá otázku místa výroby. I přes příslušnost ke koncernu Volkswagen AG si Lamborghini stále zachovává určitou samostatnost, oba její modely se vyrábějí v Itálii. Pokud by ale Urusu skutečně použil techniku Volkswagenu, mohla by se jeho výroba přesunout do bratislavské továrny, kde vznikají modely Tuareg nebo Q7. Pro mluví i mnohem nižší náklady na výroby, Lamborghini by tak z Urusu mělo větší čistý zisk.

Do prodeje má přijít Lamborghini Urus v roce 2017, designově pak bude navazovat na stejnojmenný koncept z minulého roku. Co se týče motorů, zatím nemáme bližší informace. Turbodiesel se pod kapotu pravděpodobně nenastěhuje, roli emisního spořílka by tak mohl zastoupit plug-in hybrid.

Seznam kapitol
Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: