Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nový Peugeot 308 se představuje!

News

13.05.2013

Peugeot uvolnil první snímky a informace o nástupci klíčového modelu 308. Nová generace bude díky modulární platforme EMP2 až o 140 kg lehčí.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Pro francouzskou automobilku je model 308 jedním z nejdůležitějších modelů. Po Peugeotu 208 se jedná o nejprodávanější vůz značky. Nová generace se představí 10. září tohoto roku, nicméně již teď uvolnil Peugeot první fotky a informace o nové generaci zástupce segmentu C. Peugeot 308 vyjede na nové modulární platformě EMP2, kterou využívá například nedávno představený Citroën C4 Picasso. 308 Díky tomu shodní mezigeneračně až 140 kilogramů. V rámci třídy se bude jednat o velmi prostorný vůz, který při délce 4250 mm nabídne zavazadlový prostor o objemu 470 litrů.

Design je inspirován menším modelem 208 a také konceptem Onyx, který se ukázal minulý roz v Paříži. Interiér se pak řídí podle filozofie „i-cockpit“, která se vyznačuje především volantem s malým průměrem. Doufáme tedy, že nenastane situace jako v případě Peugeotu 208, kde díky malému volantu většina lidí vidí špatně na palubní přístroje. Za příplatek bude možné pořídit také barevný dotykový displej o úhlopříčce 9,7 palce (26,4 cm).

Co se týče skladby motorů, jistě můžeme očekávat populární vznětové čtyřválce HDi nebo přeplňovanou šestnáctistovku THP. O skladbě atmésférickým motorů zatím není jasno, do nabídky se pravděpodobně dostane i tříválec 1.2 VTi, který by měl tvořit základ nabídky.

Výroba Peugeotu 308 bude probíhat v továrrně ve francouzském Sochaux, motory pak dodá výrobní zařízení koncernu PSA ve městech Trémery a Douvrin. Oficiální premiéra proběhne 10. září na autosalonu ve Frankfurtu.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: