Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Lamborghini si nadělilo dárek v podobě konceptu Egoista

News

12.05.2013

Slavná italská automobilka a největší konkurent Ferrari slavní v letošním roce 50 let od založení. Jedním z dárků bude i jednomístný koncept s příznačným názvem Egoista.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Lamborghini kdysi začínalo jako výrobce zemědělských strojů. Až nespokojenost samotného Ferruccia Lamborghiniho s jeho Ferrari vedla k tomu, že automobily s býkem ve znaku se staly hlavním konkurentem rudých vozů z Maranella. Navíc Lamborghini není ten druhý, co se krčí v koutě. Vždyť taková Miura vytvořila koncept moderního supersportu s motorem uprostřed a pohonem zadních kol. V posledních letech patří tato italská automobilka pod koncern Volkswagen AG, respektive pod Audi, pod kterým se mu velmi daří. Prodeje stoupají i v době ekonomické krize a Lamborghini tak oslavuje padesátku v nejlepší možné formě. Po limitovaném modelu Veneno a Aventadoru LP 720-4 50 Anniversario si automobilka nadělila dárek v podobě jednomístného konceptu Egoista.

Pod design se podepsal samotný Walter da Silva, šéfdesignér celého koncernu Volkswagen AG. Jeho jednomístný interiér je inspirován vrtulníky Apache. Egoista nemá žádné dveře, k nastupování totiž slouží posuvný kryt interiéru. Karoserie ostře řezaných tvařů je pak vyrobena především z karbonu, díky čemuž je Lamborghini Egoista velmi lehké. K pohonu slouží desetiválec o objemu 5,2 litru o výkonu 441 kW/600 koní. Údaje o zrychlení nebo maximální rychlosti si automobilka zatím nechává pro sebe. Nicméně vzhledem k faktu, že se vyrobí pouze jeden kus, jsou podobná čísla stejně irelevantní.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: