Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Aston Martin bude možná sdílet techniku s Mercedesem

News

09.05.2013

Italský fond Investindustrial, který nedávno získal část akcií Aston Martinu, možná naváže spoluprací s koncernem Daimler o budoucí technické spolupráci s Mercedesem. Britské automobily tak pravděpodobně dostanou německou techniku.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

V dnešní době bez spolupráce se silným partnerem prakticky žádná automobilka nevydrží. Jedním z posledních mohykánů, který sází na autonomii, je britský Aston Martin. Ten nedávno prošel poněkud významnou změnou vlastnické struktury, kdy přešla část akcií pod italský fond Investindustrial. Ten se již v minulosti v motoristické oblasti pohyboval, jelikož ještě minulý rok vlastnil italskou legendu Ducati, která nyní patří pod Audi. Nicméně ještě před prodejem této německé automobilce spolupracovalo Ducati s Mercedesem. A právě vztahy z této doby by mohly obnoveny, tentokrát však v mnohem hlubší rovině.

Investindustrial totiž dlouho nezahálel a kývl na nabídku koupě minoritního podílu v další legendě. Aston Martin díky vstupu tohoto zkušenostmi ostříleného fondu zatím vydělal, jelikož to vypadá, že budoucnost britské automobilky je ve sdílení velké části komponent s koncernem Daimler, respektive automobilkou Mercedes-Benz. Kromě motorů se bude jednat také o platformy. Prvním kandidátem, který by mohl darovat svá střeva, bude pravděpodobně stávající generace německého muscle caru SLS AMG. Aston Martin podobné spekulace v minulosti vždy popíral, nicméně doba patří downsizingu, respektive přeplňování a plug-in hybridům. A malá automobilka nemá na vývoj takto drahých technologií peníze. Stejně tak nákladný je i vývoj platforem, které například Mercedes již ve svých skladech má.

Pokud se tyto spekulace potvrdí, můžeme se rozloučit s atmosférickými motory, jelikož Mercedes má ve své nabídce převážně přeplňované jednotky, tedy až na osmiválec v již zmiňovaném SLS AMG.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: