Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Škoda Rapid Sport konečně naživo a sport paket pro Octavii Combi

News

08.05.2013

Na GTI-Treffen ve Wörthersee se konečně ukázal Rapid Sport. Kromě něj Škoda představila také sportovní paket pro novou Octavii Combi nebo Fabii RS určenou speciálně pro britský trh.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

V posledních dnech se to na internetu zmínkami o speciálních koncernových modelech jen hemží. Není divu, právě teď se totiž na březích rakouského jezera Wörthersee koná nejslavnější sraz všech fanoušků vozů Volkswagen a všech dalších koncernově spřízněných značek, tedy i včetně domácí Škody. Ta si pro letošek připravila především RAPIDně upravený Rapid Sport, který se od sériové verze notně liší. Exteriéru dominuje dvoubarevný šedo-červený lak, 19palcová kola, nová světla, tmavá maska nebo karoserii rozšiřující body kit.

Další novinkou, která se tentokrát dostane do sériové výroby, je sportovní paket pro novou Octavii Combi. Ten zahrnuje například nový přední spoilej, zadní difuzor nebo černá 18palcová kola Turini. V interiéru si pak své místo našly sportovní sedačky s červeným prošíváním. Posledním modelem, který hraje na sportovní notu, je Fabia RS. Tu sice už pár let známe, nicméně u jezera Wörthersee se představila speciální verze určená především pro britský trh, kde jsou Škody RS, respektive vRS, jak jsou rychlé Škody na Ostrovech známé, velmi oblíbené. Škoda Fabia RS Motorsport- Edition UK se od běžné Fabie RS liší především několika nápisy Škoda Motorsport, které se nacházejí například na prahových lištách. K dispozici budou dvě barevné varianty – černá a bílá. Technika bude však stále stejná. Pod kapotou tedy nadále zůstává kompresorem a turbodmychadlem přeplňovaný čtyřválec 1.4 TSI o výkonu 132 kW/180 koní, o přenos výkonu se pak stará sedmistupňový dvouspojkový automat DSG.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: