Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Volkswagen Golf Design Vision GTI : čtyřkolka a 503 koní

News

08.05.2013

Největší bombu si do Wörthersee přiveze samotný Volkswagen. Automobilka představí koncept Golfu GTI s bi-turbo šestiválcem o výkonu 370 kW a pohonem všech čtyř kol.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Do Wörthersee se každoročně sjíždějí statisíce fanoušků vozů Volkswagen a v posledních letech také ostatních koncernových vozů, Škody nevyjímaje. Největší hvězdou stále zůstává VW, které si na tuto akci vždy přichystá nějaký speciální model. Před několika lety ukázal koncept vozu Golf GTI W12, letos se můžeme těšit na další variaci oblíbeného GTI, tentokrát však s dvakrát přeplňovaným vidlicovým šestiválcem o objemu 3,0 litru, který se chlubí výkonem 370 kW/503 koní a 560 N.m točivého momentu, který je dostupný mezi 4000-6000 min-1. Modulární platforma MQB zůstává. Rozměrově je Golf Design Vision GTI o 57 mm nižší, o 15 mm kratší, ale o podstatných 71 mm širší.

Studie je vybavena pohonem všech kol a automatickou šestistupňovou převodovkou DSG se dvěma spojkami, díky kterým zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,9 sekund a maximální rychlost dosáhne 299 km/h. Je velmi nepravděpodobné, že se tento vůz do sériové výroby, vrcholem modelové řady Golf totiž bude verze R, které bude mít pod kapotou přeplňovaný čtyřválec 2.0 TSI s výkonem okolo 224 kW/305 koní.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: